بهترین تصفیه هوا شارپ مدل KC-G60SA
۲۰ فروردین ۱۳۹۷
از بین بردن لکه در ماشین لباسشویی شارپ
۲۳ فروردین ۱۳۹۷

برچسب انرژی شارپ

لوازم خانگی شارپ دارای بالاترین رتبه انرژی و بیشترین بازدهی و کمترین مصرف انرژی می باشند

برچسب انرژی حاوی رتبه مصرف انرژی در لوازم برقی

خرید و استفاده از لوازم برقی که دارای برچسب انرژی نیستند یا غیر استاندارد و با رتبه های پایین می باشند، باعث افزایش هزینه های مصرفی برق می شود. برای رهایی از هزینه های سنگین قبض های برق لازم است که از لوازم برقی با رتبه A , B استفاده شود.
برچسب انرژی استانداردی است که بر روی وسایل برقی نصب می شود و کارایی و بازدهی آن دستگاه را به مصرف کنندگان نشان می دهد. همچنین کد کالا و نام شرکت سازنده و برند آن محصول نیز روی برچسب درج می شود. علائم تجاری و فنی هر دستگاه، مثلا حجم یخچال فریزر ویا مقدار هوادهی در کولر و همچنین کلاس آب و هوا روی برچسب انرژی می باشد.

برچسب انرژی از سه قسمت تشکیل شده که هر کدام از این قسمتها نشان دهنده اطلاعات مخصوصی هستند. قسمت اول در این برچسب که در تمامی وسایل برقی مشترک است، علامت تجاری، نام کارخانه سازنده و کد و مدل دستگاه می باشد.

در قسمت دوم برچسب انرژی حروف لاتین بزرگ از A تا G با هفت فلش رنگی درجه بندی شده است هر حرف لاتین با رنگ مربوط روبروی خود معرف رتبه انرژی دستگاه است.
حرف A روی فلش سبز نشان دهنده بیشترین بازدهی و کمترین میزان مصرف انرژی است و به ترتیب تا حرف G‌ روی فلش قرمز نشان دهنده بیشترین مصرف انرژی و کمترین بازدهی و راندمان دستگاه است. بنابراین هرچقدر رتبه دستگاه بالاتر باشد کارایی آن به نسبت میزان انرژی مصرفی بیشتر است.

در قسمت سوم در برخی از لوازم برقی اطلاعات عملکردی و بهره برداری مانند حجم نگهدارنده مواد غذایی، سرمایش، قدرت پاک کنندگی، قدرت خشک کنندگی و غیره را نمایش می دهد.

مهمترین بخش از برچسب انرژی حروف لاتین از A تا G از رنگ سبز پررنگ (با داشتن علامت + (پلاس) رنگ آن رتبه از انرژی پر رنگ تر می شود) تا رنگ قرمز پر رنگ، که مصرف کنندگان وسایل برقی با دقت به آن از میزان بازدهی و مصرف انرژی وسیله مورد نظر خود اطلاع پیدا می کنند.

لوازم برقی شارپ دارای رتبه مصرف انرژی بالا با کارایی بالا و مصرف برق بسیار پایینی می باشند که از استانداردترین دستگاههای لوازم برقی خانگی هستند.

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *