تاریخچه برند ژاپنی شارپ(SHARP) | پیشتاز لوازم خانگی

لوازم خانگی شارپ - آکام تجارت سپهر - یخچال و فریزر - ماشین لباسشویی - ماشین ظرفشویی - تکنولوژی ژاپن
بهترین برند لوازم خانگی | چرا شارپ پیشتاز لوازم خانگی در جهان است؟
۴ تیر ۱۳۹۶
سیستم خنک کننده هیبرید - آکام تجارت سپهر - لوازم خانگی شارپ - تکنولوژی ژاپن
تکنولوژی خنک کننده هیبرید (HYBRID) | با هیبرید هیچ برفکی دریخچالتان نمی بینید!
۵ تیر ۱۳۹۶
تاریخچه شارپ - لوازم خانگی شارپ - آکام تجارت سپهر - تکنولوژی ژاپن

تاریخچه برند ژاپنی شارپ(SHARP) | پیشتاز لوازم خانگی

تاریخ تاسیس این شرکت در سال ۱۹۱۲ است و ۴۵ درصد سهم بازار صنایع الکترونیک ژاپن در دست شارپ قرار دارد.

تاریخچه برند ژاپنی شارپ(SHARP)| پیشتاز لوازم خانگی

در دنیای سریع و پیچیده امروزی که دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده است، نیازمند این هستیم که خود را همگام با الگوهای جهانی کنیم تا هر چه بیشتر پیچیدگی زندگی و جامعه امروزی را برای خود آسان نماییم.

شرکت شارپ از عظیم ترین و معتبرترین صنایع پیشرو در عرصه الکترونیک می باشد. تاریخ تاسیس این شرکت در سال ۱۹۱۲ است. موسس آن تاکوجی هایاکاوا بر این باور بوده که دیگران از ما الگو برداری کنند و رفته رفته این امر به شعار اصلی شارپ در طراحی، تولید و ارائه خدمات تبدیل شده است.

نخست شارپ، یک کارگاه فلزکاری در شهر اوساکا بود. هایاکاوا به تکنولوژی و نوآوری در آن علاقمند بود و از این رو اختراعات زیادی داشته است. اولین اختراع وی چفت قلاب بوده و  سپس یک مداد مکانیکی طراحی کرد که بر جامعه جهانی تاثیرگذار بود.

این مداد از سرب گرافیت جمع‌شدنی تشکیل شده بود و در ادامه درون فلزی میله مانند قرار می گرفت. مداد تاکوجی هایاکاوا هیچ گاه کند نمی شد و از همین رو مداد همیشه تیز (SHARP) نام گرفت. انتخاب این نام بسیار هوشمندانه و خلاقانه انجام شد و کاملاً موید نوآوری هاییست که در ادامه بر صنایع الکترونیک و لوازم خانگی شارپ انجام شده است.  این مداد برنده بهترین اختراع ثبتی در آمریکا و ژاپن شد. در ادامه تقاضا برای آن افزایش یافت و هایاکاوا تولید اختراع خود را از آن کارگاه کوچک به یک کارخانه بزرگ‌تر انتقال داد و بدین ترتیب راه برای ورود خلاقیت ها و نوآوری های هایاکاوا بیش از پیش باز شد.

در زمین لرزه سال ۱۹۲۳ کارخانه شارپ آتش گرفت و کاملاً نابود گردید و بدین ترتیب خط تولید مداد شارپ دیگر ادامه نیافت. در مدت زمان کمتر از یکسال کارخانه مجدداً تولید مداد همیشه شارپ را آغاز کرد، ولی در زمان تعطیلی کارخانه، هایاکاوا به محصولی جدید علاقمند شده بود که شروعی بر صنعت لوازم خانگی شارپ شد. بدین ترتیب اولین رادیوهای ژاپنی وارد بازار شدند.

اولین نسل رادیوهایی که وارد ژاپن شد رادیو کریستالی بود که در سال ۱۹۲۰ توسط ایالات متحده آمریکا وارد ژاپن شد. هایاکاوا با وجود اطلاعات و داده های محدودی که در رابطه با رادیو و برق داشت، پس از مدتی کوتاه از ورود این تکنولوژی به ژاپن، با تحقیقات و در ادامه آزمایشات فراوان، با استفاده از تکنولوژی های ژاپنی موجود اولین رادیو ژاپنی را، به منظور دریافت سیگنال اختراع کرد.

  • شارپ از چه زمانی تولید لوازم خانگی را شروع کرد؟

شارپ در سال ۱۹۲۹ تولید کننده پیشرو رادیو در ژاپن لقب گرفت. این شرکت در سال های بعد خط تولید خود را به میزان گسترده ای افزایش داد و تقاضا برای رادیو شارپ در بازار ژاپن افزایش یافت.

هایاکاوا در طول جنگ جهانی دوم از آنجایی که تولیدکنندگان مجبور به تولید ابزارآلات نظامی بودند، خط تولید خود را بازسازی کرد و شروع به تولید این ابزارها نمود.
پس از جنگ، هایاکاوا تمام تلاش خود را کرد تا بتواند در بازار رکودی ژاپن زنده بماند و خسارت ها و آسیب های ناشی از جنگ را پشت سر بگذارد.

شارپ اولین تلویزیون رنگی خود را در سال ۱۹۵۳ وارد بازار نمود. این شرکت اولین مایکروفر را در سبد تولیدی خود قرار داد تا در عرصه لوازم خانگی رقیبی جدی برای دیگر تولید کنندگان برند دنیا شود. در ادامه به تولید ماشین حسابی پرداخت که برای بار نخست در جهان مجهز به ترانزیستور شده بود. این ماشین حساب ها در زمان خود قیمت بسیار گزافی داشتند (در حدود ۱۴۰۰ دلار)

در ادامه و در اوایل دهه ۷۰ ، شارپ رقیبی جدی برای تولید و توزیع کالاهای مصرفی در جهان شد و با گسترش خط تولید محصولاتی مانند یخچال، ماشین‌ لباسشویی، پخش استریو قابل حمل، دستگاه‌های فتوکپی، کامپیوترهای رومیزی، تجهیزات ویدئویی-تصویری و واکمن را تقویت کرد.

در این دهه شارپ بزرگترین تامین کننده ماشین های اداری بود و در رنک دو قرار دارد. همچنین در زمینه تولید و تامین لوازم خانگی رتبه بسیار بالایی در جهان دارد. ۴۵ درصد سهم بازار صنایع الکترونیک ژاپن در دست شارپ قرار دارد. شیوه تجارت شرکت شارپ یادآور اصول اخلاقی و کاری کشور ژاپن است.

شارپ همواره از کهن ترین تولیدکنندگان و تامین کنندگان لوازم خانگی و در مجموع صنایع الکترونیکی در جهان بوده است و همیشه به‌دنبال جهانی سازی برند شارپ در تمامی عرصه ها بوده و از پیشتازان صنعت و تکنولوژی است. مداد همیشه شارپ که اولین اختراع تاکوجی هایاکاوا بوده، راهی به سمت خلاقیت ها و نوآوری های بیشتر شرکت شارپ بوده. مردم جهان از دیرباز نام آشنای شارپ را بخاطر پرینتر ها و ماشین های اداری، لوازم خانگی و صوتی تصویری اش شنیده اند و این امر ما را واداشته است تا از قافله جهانی عقب نمانیم و نام آکام تجارت سپهر را به عنوان نمایندگی رسمی شارپ در ایران به ثبت برسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *