ترفندهای استفاده از جاروبرقی

ماشین لباسشویی شارپ و رفع ایراد های احتمالی در منزل
۲۵ شهریور ۱۳۹۷
راهنمای علائم روی لباسها
۳۱ شهریور ۱۳۹۷

ترفندهای استفاده از جاروبرقی

اگر در حین جاروکردن، جاروبرقی خاموش شد، دلیل سوختن یا خراب شدن جاروبرقی نیست

ترفندهای استفاده از جاروبرقی

بسیار اتفاق افتاده که در هنگام جاروکردن، سکه یا جسمی بزرگ را روی زمین ببینید و وسوسه شوید که بجای برداشتن آن با دست از جارو استفاده کنید، البته این کار بسیار اشتباهی است.جسم های سخت و بزرگ به اجزای درونی جاروبرقی آسیب وارد کرده و یا ممکن است که بیرون آوردن آن کار دشواری باشد.

اگر جاروبرقی معمولی دارید، برای جمع کردن آب از آن استفاده نکنید


قطعات این جاروبرقی ها برای جاروکردن آب ساخته نشده اند و این کار باعث اتصالی در دستگاه و خراب شدن آن می شود.

با کیسه یا محفظه پر، از جاروبرقی استفاده نکنید
زمانی که کیسه یا محفظه جاروبرقی پر باشد و شروع به جاروکردن با آن کنید، سبب گرم و داغ شدن بیش از حد دستگاه می شود و عملکرد دستگاه پایین می آید و دلیل آن فشار آمدن به موتور جاروبرقی می باشد.

اگر مکش جاروبرقی کم شد آن را تعویض نکنید


ابتدا محفظه خاکروبه را در مدل های بدون کیسه و کیسه را در مدل های کیسه دار،‌ بررسی کنید ممکن است که به دلیل پرشدن محفظه، مکش جاروبرقی کم شده باشد. کیسه یا محفظه را خالی کنید اگر بازهم مکش جارو، خوب نشد ممکن است چیزی در مسیر جارو، مثلا در لوله یا دهانه آن گیر کرده باشد آن را نیز بررسی کنید و آن را برطرف کنید. فیلتر ها را بشویید. سرویس و نگهداری از جاروبرقی عمر آن را طولانی کرده و باعث شده تا همیشه مانند روز اول کار کند.

اگر در حین جاروکردن، جاروبرقی خاموش شد، دلیل سوختن یا خراب شدن جاروبرقی نیست
ممکن است در موقع جارو کردن،‌ جاروبرقی داغ شود و خاموش شود همیشه در این مواقع بنظر می رسد که جارو سوخته و باید یکی دیگر خرید. شاید داغ شدن و خاموش شدن دستگاه بخاطر پرشدن کیسه و یا جمع شدن نخ یا مو در قسمت ورودی جارو باشد. بررسی کنید و گرفتگی را برطرف نمایید. جاروبرقی را بعد از خنک شدن دوباره بکار اندازید، اگر روشن شد که دیگر نیازی به تعمیر جاروبرقی ندارید و اگر نشد می توانید با هزینه ای خیلی کمتر از خرید یک جاروبرقی جدید، آنرا تعمیر کنید و دوباره استفاده کنید.

 


 

 

1 دیدگاه

  1. ghatebank گفت:

    ممنون از مطالب عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *