ترفند های مایکروفری (مایکروویو)

فیلترهای تصفیه هوای شارپ
فیلترهای دستگاه تصفیه هوای شارپ
۲۹ بهمن ۱۳۹۶
ماشین لباسشویی شارپ مدل ES-FP710BX
۵ اسفند ۱۳۹۶

ترفند های مایکروفری (مایکروویو)

طبق آخرین پژوهش محققان، مایکروفر اشعه مضر به مواد غذایی ساطع نمی کند اگر داخل ظرف پلاستیکی نباشند.

ترفند های مایکروفری

طبق آخرین پژوهش های محققان، مایکروفر اشعه مضر به مواد غذایی ساطع نمی کند و این در صورتی است که مواد غذایی را داخل ظروف پلاستیکی  و فلزی در مایکروفر قرار ندهید.
مایکروفر برای آماده کردن و پختن انواع غذاها و فست فود ها و حتی درست کردن چیپس و پاپ کرن بسیار کاربردی و سریع است. پختن و خشک کردن سبزیجات در مایکروفر یکی از روش های محفوظ نگه داشتن مواد مغذی در سبزیجات است.
چند روش برای تهیه انواع خوراکی ها در مایکروفر های ۹۰۰ تا ۱۱۰۰ واتی :
  • – ذرت بو داده : دانه های ذرت را درون کیسه کاغذی بریزید و سر کیسه را محکم ببندید به مدت ۳ دقیقه درمایکروویو قرار دهید به همین راحتی پاپ کرن داغ و خوشمزه آماده است.
  • – خشک کردن سبزیجات : سبزی ها را پس از تمیز کردن و کمی خرد کردن روی دستمالی داخل بشقاب به صورتی که در یک ردیف و روی هم نباشند داخل مایکروفر قرار دهید و تایمر دستگاه را ۲۰ ثانیه ای تنظیم کنید پس از هر ۳۰ثانیه سبزی ها را در بشقاب جابجا کنید تا ۲ الی ۳ دقیقه سبزیها کاملا خشک می شوند.
  • – کف روی اسپرسو : در ابتدا شیر را داخل شیشه ای بریزید و آنرا خوب تکان دهید تا کف کند و به مدت ۲۰ ثانیه داخل مایکروفر قرار دهید تا حالت کف مانند خود را حفظ کند اگر در مایکروفر قرار ندهید سریع تغییر شکل می دهد و کف دوباره به شیر تبدیل می شود. حالا می توانید کف شیر را روی اسپرسو بریزید.
  • – آب پز و عسلی کردن تخم مرغ : در یک ظرف مایکروفری در دار آب بریزید و تخم مرغ ها را داخل آن قرار دهید با ۵۰ درصد قدرت به مدت ۴۰ ثانیه داخل مایکروفر بگذارید بعد از این مدت تخم مرغ ها عسلی شده اند. اگر می خواهید پخته و کاملا سفت شوند ۶۰ ثانیه در مایکروفر قرار دهید.

1 دیدگاه

  1. سینا گفت:

    خیلی ممنونم. عالی بود

    fastmeata

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *