سیستم هیبرید در یخچال فریزر شارپ

ماشین لباسشویی ضد چروک شارپ مدل ES-FP710BX
۱۵ دی ۱۳۹۷
جریان هوا از سقف به دیوارها در کولرگازی های شارپ
۱۷ دی ۱۳۹۷

سیستم هیبرید در یخچال فریزر شارپ

تکنولوژی هیبرید و شارپ-انواع سیستم های خنک کننده در یخچال فریزر از دیروز تا امروز

انواع سیستم های خنک کننده در یخچال فریزر از دیروز تا امروز

در تکنولوژی سنتی، از یک صفحه گردشی/خنک کننده که در داخل و پشت یخچال قرار داده شده است، استفاده می شود. این نوع یخچال دارای رطوبت سرد است و فریزر در این نوع یخچال برای اینکه به فرایند خود به خوبی ادامه دهد، نیازمند یخ زدایی است که به طور دستی انجام می شود.

ضد برفک (نوفراست) یکی از تکنولوژی های سرمایشی بدون ایجاد یخ و برفک در فریزر است. در این تکنولوژی برای خنک نگه داشتن مواد غذایی درون یخچال انرژی کمتری مصرف میشود.
در سیستم های بدون برفک رطوبت داخل یخچال به صورت قطرات شبنم بر روی جداره یخچال جمع می شود و از طریق مجرای تعبیه شده در پایین کابین یخچال، از داخل آن خارج می شود و بدین ترتیب هیچ گونه رطوبتی در یخچال نخواهد ماند که تبدیل به یخ شود و انرژی بیشتری را بخواهد برای خنک کردن مصرف کند. (برفک های موجود در یخچال فریزر باعث می شوند که مانند سایر مواد غذایی برای خنک نگه داشتن آنها انرژی صرف شود. )

سیستم هیبرید در یخچال فریزر شارپ

از ترکیب و تلفیق تکنولوژی سنتی و ضدبرفک،‌ سیستم هیبرید بوجود آمده است. بخش فریزر در این تکنولوژی احتیاجی به یخ زدایی ندارد، گرچه صفحه آلومینیومی که در داخل یخچال قرار داده شده است، می تواند باعث یخ بستن موادی شوند که در تماس مستقیم با آن قرار می گیرد.
در سیستم خنک کننده هیبرید، صفحه آلومینیومی پشت محفظه یخچال در حدود ۰ درجه سلسیوس سرد است و هوای سرد نیز برای تازه نگه داشتن مواد غذایی در سر تا سر محفظه گسترش می یابد .
سیستم خنک کننده هیبرید هوای خنک را در همه جای یخچال به صورت یکنواخت توزیع می کند و باعث تازگی مواد غذایی در مدت زمان طولانی تری می شود.
سیستم خنک کننده هیبرید همچنین هنگام باز و بسته نمودن درب یخچال سرعت ورود هوای گرم به داخل فضای یخچال را کاهش داده و از اتلاف انرژی جلوگیری می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *