فیلتر هپا(HEPA) شارپ در جاروبرقی و تصفیه هوا

ماشین ظرفشویی شارپ و برنامه Auto Door
۲ دی ۱۳۹۷
بهترین جاروبرقی را بخرید!!!
۵ دی ۱۳۹۷

فیلتر هپا(HEPA) شارپ در جاروبرقی و تصفیه هوا

فیلتر هپا(HEPA) شارپ در جاروبرقی و تصفیه هوا شارپ مانع از انتشار ذرات ۲٫۵ میکرونی

فیلتر هپا(HEPA) شارپ در جاروبرقی و تصفیه هوا شارپ

فیلتر هپا (HEPA) که به فیلتر بهداشتی نیز معروف است، از جمله فیلترهایی است که مانع از انتشار و جذب مواد آلرژی زا مانند گرد و غبار، همچنین عوامل بیماری زا مانند قارچ ها و باکتری ها در هوا می شود. از موارد استفاده این فیلتر در جاروبرقی ها و دستگاههای تصفیه هوا می باشد که برای سلامت کودکان، سالمندان و بیماران و نیز پیشگیری از بسیاری بیماریها و حساسیتهای پوستی و تنفسی بسیار موثر است.
در هنگام استفاده از جاروبرقی ذرات گرد و غبار در هوا منتشر می شود که باعث بروز انواع آلرژی ها و حساسیت می شود که با تعبیه شدن فیلتر هپا در جاروبرقی های شارپ، ۹۸ درصد این ذرات جذب فیلتر می شوند.
در دستگاههای تصفیه هوا شارپ این فیلتر نیز تعبیه شده که با وجود آن از انتشار گرد و غبار و ذرات ۲٫۵ میکرونی در هوا جلوگیری می شود. این فیلتر پیشرفته، جریان هوا را از میان خود عبور داده و باعث می شود عملکرد دستگاه به طور چشمگیری افزایش یابد.

 

فیلتر هپا و سلامت دستگاه تنفسی ما

فیلتر هپا با نام انگلیسی HEPA فیلتری بهداشتی است که از ترکیب الیاف های مختلف مانند فایبرگلاس و غیره تشکیل شده است. این فیلتر مانع از عبور ذرات ریز معلق در هوا بالای ۲٫۵ میکرون خود می شود و بدین دلیل ذرات ریز تا این اندازه قادر به خروج از این فیلتر نیستند. فیلتر هوا مانند یک الک عمل نمی کند، بلکه ذرات ریز و درشت با عبور از لایه های مختلف این فیلتر در آن گیر کرده و تنها جریان هوای سالم است که از آن خارج می گردد. زمانی که جریان هوا از این فیلتر چند لایه ای بخواهد عبور کند ذرات معلق در آن در بین لایه های مختلف می چسبند و جریان هوا تغییر مسیر داده و از لایه های دیگر خارج شده، تصفیه می گردد.
این فیلتر که به نام فیلتر بهداشتی نیز مشهور شده، امروزه یکی از مهم ترین فیلترها در دستگاه های تصفیه به شمار می رود.
فیلتر هپا توان جذب ذرات تا حداقل ۹۸ درصد را داراست و این امر باعث سلامتی حداکثر فضایی است که در آن فیلتر هپا قرار گرفته است. ضخامت فیلتر HEPA و قطر بافت های آن نشان می دهد که ذرات تا چه اندازه قادر به عبور از آن هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *