مزیت های استفاده از ماشین ظرفشویی

تمیزکردن و مراقبت از یخچال فریزر
۱ مهر ۱۳۹۷
مزایای استفاده از دستگاه تصفیه هوا
۳ مهر ۱۳۹۷

مزیت های استفاده از ماشین ظرفشویی

صرفه جویی در مصرف آب – استفاده از ماشین ظرفشویی مصرف آب را تا حد یک هشتم کاهش می دهد.

مزیت های استفاده از ماشین ظرفشویی

هنگامی که تپه ای از ظرفهای بزرگ و کوچک روی هم جمع می شوند، تنها ماشین ظرفشویی است که خیالتان را از بابت شستن ظروف راحت می کند. علاوه بر زمان زیادی که برای شستن و خشک کردن ظرفها صرف میکنید،‌ به مصرف آب زیادی هم احتیاج دارید. ولی در صورت استفاده از ماشین ظرفشویی هم در وقت و هم در مصرف آب به میزان زیادی صرفه جویی می شود.
از مزیت های استفاده از ماشین ظرفشویی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
صرفه جویی در مصرف آب
استفاده از ماشین ظرفشویی مصرف آب را تا حد یک هشتم کاهش می دهد. اگر برای شستن یک سرویس ۱۴۴ پارچه که با دست شسته و آبکشی شود حداقل حدود ۸۰ تا ۹۰ لیتر آب مصرف می شود در صورتی که اگر آنها را با ماشین ظرفشویی شسته و آبکشی شود کمتر از ۱۰ لیتر آب مصرف می شود.

 

استفاده از فرصت و زمان بجای شستن ظرفها

در بیشتر مهمانی ها بعد از صرف غذا،‌ تلمباری از ظرفهای کثیف در آشپزخانه جمع ی شود که اگر همان موقع شسته شود که از لذت دورهمی دور مانده و اگر هم بعد از پایان مهمانی شروع به شستن کنید در آخر کار از خستگی شستن ظرفهای زیادی که مواد غذایی روی آنها خشک شده است، خاطره بدی از مهمانی بیاد می ماند.
ضد عفونی شدن ظروف
در زمانی که ظرف ها با دست شسته می شود معمولا از آب ولرم استفاده می شود ولی زمانی که ظرفها در ماشین ظرفشویی شسته شوند آب داغ تا حد زیادی باعث ضدعفونی شدن ظروف می شود.
حفظ شفافیت ظروف
استفاده از اسکاچ اگر از نوع نرم باشد که به سختی ظروف را تمیز می کند و اگر هم از نوع زبر آن استفاده شود که ظرفها را خط و خش می اندازد و زیبایی و شفافیت آنها را از بین می برد. ولی در ماشین ظرفشویی به دلیل آنکه فقط از آب (سرد یا گرم) و مواد شوینده استفاده می شود هیچگونه آسیبی به ظروف نمی زند و ظرفها همیشه شفافیت خود را حفظ می کنند.

صرفه جویی در استفاده از شوینده ها
در شست شوی با دست، مقدار مصرف و استفاده از مایع ظرفشویی بسیار بیشتر از مواد شوینده ماشین ظرفشویی است.
پیشگیری از بیماریهایی که در اثر زیاد ایستادن بوجود می آید
احتمال بیماری هایی مانند واریس، آرتروز ستون فقرات و زانو در اثر ایستادن های طولانی پدید می آیند که با ایستادن پای سینک و شستن ظروف زیاد پیش می آید، ولی شستن ظرف ها با ماشین ظرفشویی احتمال این امراض را به صفر می رساند.
سالم ماندن ظروف حساس
در شستشوی با دست امکان لب پر شدن ظرفهای چینی و کریستال وجود دارد که در ماشین ظرفشویی ظرفها شسته شده و خشک شده، صحیح و سالم تحویل شما می گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *