نانوسیلور، بهترین تکنولوژی جهان برای از بین بردن باکتری ها

روش صحیح شستن لباس با دیگ حبابی - آکام تجارت سپهر - لوازم خانگی شارپ - تکنولوژی ژاپن - ماشین لباسشویی
چرا باید از ماشین لباسشویی های مجهز به دیگ حبابی استفاده کنیم؟
۱۱ تیر ۱۳۹۶
معرفی یخچال فریزر ساید بای ساید چهار درب شارپ مدل SJ-FS85V
معرفی یخچال فریزر ساید بای ساید چهار درب شارپ مدل SJ-FS85V
۱۲ تیر ۱۳۹۶
نانو سیلور Nanosilver - آکام تجارت سپهر - لوازم خانگی شارپ - تکنولوژی ژاپن

نانوسیلور، بهترین تکنولوژی جهان برای از بین بردن باکتری ها

نقره عنصر ۴۷ام جدول تناوبی با نماد AG نمایش داده می شود و ریشه این کلمه به Argentum باز می گردد.

بوی بد لباس و بوی بد یخچال؛ چرا؟

حتما برایتان پیش آمده است که از بوی بد لباس ها، پس از شستشو در ماشین لباسشویی، ناراضی باشید. حتی ممکن است، بارها مواد شوینده خود را عوض کرده اید، ولی همچنان تغییری در اوضاع ایجاد نشده باشد. چه عاملی باعث این اتفاق ناخوشایند ( بوی بد لباس ) میشود؟ چرا لباسها پس از شستشو با ماشین لباسشویی، دچار بوی بد می شوند؟ ریشه ی این بوی بد در چیست؟ پاسخ باکتری هاست. آیا هیچ راهی برای از بین بردن میکروب وجود دارد؟ آیا راهی برای جلوگیری از رشد باکتری وجود دارد؟

بوی بد و باکتری ها را به بوی بد یخچال و فریزر نیز تعمیم دهیم. دقت کرده اید که گاهی اوقات یخچال و فریزر بوی ناخوشایندی دارند. همین موضوع باعث میشود که مواد غذایی بسیار زودتر از حد انتظارمان، فاسد شوند. وقتی باکتری ها تمام محیط یخچال را بگیرند، به این ترتیب برای از بین بردن میکروب، هیچ راهی برایتان باقی نمی ماند به جز شستشو و ضدعفونی کردن یخچال. حتی گاهی بعد از شستن نیز، بوی بد یخچال از بین نمی رود.

آیا این اتفاقات بایستی همواره رخ دهند؟ آیا همیشه باید از بوی بد لباس پس از شستشو اذیت شویم؟ آیا همیشه باید از بوی ناخوشایند یخچال و فریزر شاکی باشیم؟ شارپ این معضل را با تکنولوژی نانوسیلور ( Nanosilver) بر طرف کرده است. نانوسیلور ، بهترین تکنولوژی برای از بین بردن میکروب ها است و به همین دلیل، شارپ بسیاری از محصولات خود را به این سلاح کشنده میکروبها، مجهز نموده است. پس اگر از بوی بد لباسها و بوی بد یخچال کلافه شده اید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

نقره و خاصیت از بین بردن میکروب ها :

نقره عنصریست سفید که در موقعیت چهل و هفتم جدول تناوبی قرار گرفته، با نماد AG نمایش داده می شود و ریشه این کلمه به Argentum باز می گردد. نقره قابلیت رسانایی بسیار بالایی دارد به طوری که رساناترین عنصر در میان تمامی عناصر شناخته شده است. پودر نقره، خاصیت شفادهندگی بسیار بالایی دارد و درمان بسیاری از زخم ها است. این ترکیب انواع باکتری هاگ و قارچ را از بین برده و آنتی میکروب است. نقره کاربرد های بسیار زیادی دارد و در لوازم آشپزخانه مانند ماشین لباسشویی به منظور ضدعفونی کردن لباس ها و در یخچال و فریزر هم به منظور خاصیت آنتی باکتریال و ضدبویی که دارد، استفاده می شود.

از بین بردن میکروب ها با نقره از دیرباز:

خاصیت ضد میکروبی نقره از دیرباز تاکنون مورد توجه بوده است. به عنوان مثال در جنگ های مختلف سکه ای نقره بر زخم قرار داده می شد تا زخم معالجه گردد. مثال دیگر در رابطه با ظروف نقره است که به منظور حفظ بافت مواد غذایی همچون لبنیات به کار می رفت و به همین دلیل بیماری در بین اشراف کمتر از سایر مردم بود. پیش از اختراع و تولید آنتی بیوتیک ها، نقره درمان اصلی زخم های عفونی به خصوص در جنگ جهانی اول بوده است.

 

نانوسیلور ؛ نقره و خواص دارویی:

خواص منحصر بفرد این فلز بسیاری از متخصصان را بر آن داشت تا نقره را به شکل ذراتی بسیار کوچک درآورند، تا از مزایای آن در مصارف گوناگون غذایی، دارویی و لوازم خانگی و آشپزخانه علاوه بر موارد تزیینی بهره مند شوند. این ذرات کوچک که که آنها را نانوسیلور (نقره) می نامیم، باعث ایجاد تغییرات بسیار عظیمی در صنایع دارویی و غذایی شده و آن را بیش از پیش در مقابل مواد شیمیایی مورد توجه قرار داده است. در این تکنولوژی با استفاده از نانو ذرات نقره، باکتری ها از بین می روند.

فناوری نانوسیلور (Nanosilver)، استفاده از خواص ذرات نقره در ابعاد ۰٫۱ تا ۱۰۰ نانومتر است. وقتی ذره اي به این کوچکی تجزیه میشود خواص جدیدی را ایجاد کرده، و قابلیت ترکیب شوندگی بالای آن منجربه نفوذ مستقیم آن به درون باکتری ها شده باعث از بین رفتن باکتری و در نتیجه ایجاد پاکیزگی می شود. این تکنولوژی در یخچال ها، ماشین لباسشویی ها، دستگاه های تهویه مطبوع، خوشبو کننده های هوا و جارو برقی ها به کار می رود.

فناوری نانوسیلور در حالی که به سرعت در عرصه های گوناگون در بازار و صنایع رشد می کند مورد توجه صنعت لوازم خانگی از جمله شرکت شارپ قرار گرفته و نامبرده در تولید کالاهای مختلف به طرق مختلف از این تکنولوژی بهره برده است. مزایای استفاده از این سیستم از بین بردن بوهای نامطبوع، صرفه جویی در هزینه برق و ایجاد منطقه عاری از باکتری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *