نکاتی جهت استفاده بهتر ماشین ظرفشویی

نمایشگر فول گرافیک رنگی TFT در لباسشویی شارپ
۶ دی ۱۳۹۶
بهترین تکنولوژی دنیا | موتور های اینورتر BLDC
۱۴ دی ۱۳۹۶

نکاتی جهت استفاده بهتر ماشین ظرفشویی

با انجام این راههای ساده ولی کلیدی، عمر ماشین ظرفشویی زیادتر و ظروف تمیزتر می شوند.

نکاتی جهت استفاده بهتر از ماشین ظرفشویی:

۱- قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی آنها را پاکسازی نمایید و خرده های مواد غذایی را از ظرفها جدا کنید.
۲- ظروف را با حوصله و رعایت فاصله های تعیین شده در ماشین ظرفشویی قرار دهید.
۳- از دوره ها و زمان مورد نیاز برای شستشو استفاده کنید به گونه ای که ظروف را طبق آلودگی دسته بندی نمایید و با توجه به آن برنامه ماشین را تنظیم کنید تا پس از اتمام شستشو بهترین نتیجه را داشته باشید.
۴- مواد شوینده را برای تمیزی بیشتر ظروف دوبرابر نکنید، یک قرص ماشین و یا پرشدن محفظه از پودر ظرفشویی در یک دوره برای تمیز کردن تمامی ظروف کافی است.
روشن کردن ماشین ظرفشویی خالی با مقداری جرم گیر مخصوص ماشین ظرفشویی، باعث می شود که جرم های غذا که در ماشین مانده از بین برود و باعث بوی مطبوع ماشین شود.
۵- بعد از چندماه استفاده از ماشین ظرفشویی مقداری مواد چسبنده اطراف واشر لاستیکی تعبیه شده در درب ماشین، انباشته می شود که هر چندوقت یکبار با یک حوله مرطوب این قسمت را تمیز نمایید.
۶- اگر ماشین ظرفشویی شما ظرفها را خوب تمیز نمی کند و آلودگی ها را روی ظروف باقی می گذارد، یا بوی نا مطبوعی می دهد، اینها راه حل هایی هستند که میتوانید از آنها استفاده کنید.
۷- قبل از این که شست و شو را آغاز کنید، شیر آب گرم را باز کرده و صبر کنید تا آب به حدی داغ شود که دست شما را بسوزاند. با این کار اولین دوره پر شدن ماشین با آب داغ خواهد بود و تا اتمام شست و شو همین گونه باقی خواهد ماند. این یک نکته بسیار ضروری به خصوص در فصل زمستان است، چرا که زمان بیشتری از شست و شو برای گرم شدن آب تلف می شود.

            
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *