چگونه لکه های مختلف را از لباسمان پاک کنیم؟

لوازم خانگی ماشین لباسشویی یخچال جاروبرقی مصرف بهینه انرژی
خرید لوازم خانگی برای داشتن خانه ای ایده آل
۱۵ مهر ۱۳۹۶
نمایشگاه لوازم خانگی آکام تجارت سپهر لوازم خانگی شارپ برند های روز دنیا
ششمین نمایشگاه عرضه محصولات لوازم خانگی
۲۲ مهر ۱۳۹۶
چطور از شر لکه ها خلاص شویم لکه قهوه لکه خون ماشین لباسشویی پودر لباسشویی گلیسیرین

چگونه لکه های مختلف را از لباسمان پاک کنیم؟

چگونه لکه های مختلف را از لباسمان پاک کنیم؟ راهنمایی برای شستن لباس

چگونه لکه های مختلف را از لباسمان پاک کنیم؟

راهنمایی برای شستن لباس

 • لکه قهوه

برای از بین بردن لکه قهوه از روی لباس ابتدا محل مورد نظر را با آب گرم و یک تکه پارچه یا اسفنج بشویید. اگر پاک نشد می توانید از گلیسیرین گرم استفاده کنید. بدین صورت که اجازه دهید بر روی لکه به مدت نیم ساعت بماند. پس از آنکه این زمان طی شد، می توانید محل لکه را با آب گرم و صابون بشویید. استفاده از ماشین لباسشویی با وجود لکه قهوه تنها در صورتی توصیه می شود که برنامه شست و شو با دمای بالا انتخاب گردد.

 • لکه خون

برای از بین بردن لکه خون ابتدا آن را زیر آب سرد قرار داده و بشویید. در صورتی که نتیجه ای حاصل نشد می توانید از نشاسته استفاده کنید. نشاسته را با کمی آب مخلوط می کنید تا به شکل خمیر در آید. آن را بروی لکه قرار دهید و پس از خشک شدن، آن را از لکه جدا نمایید.

 • لکه گل

یک ورق سیب زمینی را بر روی محل لکه قرار دهید و لباس را در آب سرد بگذارید. پس از آنکه لباس خیس خورد می توانید با آب و پودر شستشو آن را بشویید.

 • لکه آدامس

برای از بین بردن لکه آدامس، قطعات یخ را بر روی آن قرار دهید و پس از درنگ کوتاهی یخ ها را بروی محل لکه بکشید. این کار را چندین مرتبه تکرار کنید تا آدامس کاملاً جدا شود. راه دیگری که می توانید استفاده کنید در صورت جدا نشدن آدامس استفاده از بنزین است. از یک تکه اسفنج یا پنبه ای آغشته به بنزین استفاده کرده و بر روی لکه بمالید.

 • لکه روژ لب

می توانید مقداری گلیسیرین بر روی لکه بمالید و یا از الکل استفاده کنید. سپس با آب و پودر شستشو آبکشی نمایید. راه دیگر این است که از مقداری خمیر دندان استفاده کنید. بدین صورت که آن را بر روی لکه بمالید و سپس با آب گرم بشویید.

 • لکه زنگ زدگی

از بین بردن لکه زنگ زدگی روی لباس کاری دشوار به نظر می رسد و بسیاری از ما در صورت ایجاد لکه زنگ زدگی بر روی لباس اینگونه فکر می کنیم که دیگر نمی توانیم از آن لباس استفاده نماییم در صورتی که به سادگی می توانید از شر آن خلاص شوید. برای پاک کردن این لکه مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه لباس را در محلول آب لیموی تازه و نمک قرار می دهید تا لباس کاملاً خیس بخورد. سپس آن را آبکشی نمایید.

نکته: برای آبکشی نهایی می توانید از ماشین لباسشویی استفاده کنید تا اثر لکه کاملاً محو شود.

 • لکه جوهر

برای از بین بردن لکه جوهر آن را مدت کمی در شیر قرار دهید سپس آن را آبکشی کنید. خواهید دید که بر خلاف تصورتان این لکه به راحتی از بین خواهد رفت. راه دیگر استفاده از گوجه فرنگی است. کمی از آن را بر روی لکه بمالید و خواهید دید که لکه کاملاً محو می شود.

 • لکه سیگار

لکه سیگار از آن دست لکه هاییست که به راحتی از بین نخواهد رفت و اگر اثر سوختگی زیاد باشد کاری غیر ممکن است. اما اگر محل لکه تنها زرد شده باشد می توانید با استفاده از یک حبه قند آن را کاملاً از بین ببرید. قند را بروی لکه بکشید و چندین بار تکرار کنید تا لکه از بین برود. در انتها می توانید با آب و پودر لباس را شستشو نمایید.

 

 • لکه چسب

برای از بین بردن لکه چسب می توانید از سرکه استفاده کنید. مقداری سرکه را بروی محل لکه می ریزید. پس از مدتی مشاهده خواهید کرد که چسب از لباس جدا می شود.

 • لکه قیر

اگر لباستان آغشته به قیر شد، آن را در بنزین قرار دهید و اجازه دهید مدتی در آن خیس بخورد. سپس آن را توسط آب و پودر لباسشویی،  شستشو نمایید.

 • لکه تمشک

برای از بین بردن لکه تمشک، در نظر داشته باشید که این کار را با پودر لباسشویی انجام دهید و می توانید لباس لک شده را در ماشین لباسشویی قرار داده و از یک برنامه کوتاه مدت استفاده نمایید. در صورتی که لکه از بین نرفت می توانید از مقداری ماست استفاده نمایید و آن را بروی محل لکه قرار دهید.

 • لکه چربی

این لکه از آن دست لکه هاییست که با آب و پودر شستشو به راحتی از بین نمی رود. مخصوصاً اگر که قدیمی شده باشد. نگران نباشید با استفاده از مقداری الکل و مقداری نمک آن را از بین خواهید برد. محلول الکل و نمک را درست کرده و بر روی محل لکه بمالید.

1 دیدگاه

 1. دانلود آهنگ غمگین گفت:

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون
  ادامه بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *