کولرگازی کم مصرف شارپ و عملکرد Auto defrost

نگهداری و استفاده صحیح از لباسشویی
۱۹ آبان ۱۳۹۷
یخچال و فریزر کامبی شارپ | SJ-SBM585D
۲۲ آبان ۱۳۹۷

کولرگازی کم مصرف شارپ و عملکرد Auto defrost

با ایجاد گرما و به منظور ذوب کردن یخ های ایجاد شده به صورت هوشمند و با توجه به دمای یونیت خارجی عملیات Auto defrost انجام می گردد

کولرگازی کم مصرف شارپ و عملکرد Auto defrost

یخ زدایی و یا دیفراست در کولرگازی در فصل زمستان و در زمان کار کولر انجام می شود. هنگامی که کولر در حالت گرمایش کار می کند یونیت داخلی مانند کندانسور و یونیت خارجی مانند اواپراتور عمل می کند.
در این زمان، دمای یونیت خارجی از دمای محیط خود کمتر است. فن این یونیت با جریان هوا بین فین ها، سرما را از فین ها می گیرد و به هوای اطراف منتقل می کند.
بعد از مدتی که کولر روشن است و کار می کند روی بدنه یونیت خارجی، برفک می زند و باعث می شود تا فن به درستی نتواند هوا را بین فین ها به جریان درآورد و سرما را منتقل کند و عملکرد دستگاه را کاهش می دهد. در این زمان عملیات دیفراست اتفاق می افتد به این معنی که با ایجاد گرما و به منظور ذوب کردن یخ های ایجاد شده به صورت هوشمند و با توجه به دمای یونیت خارجی عملیات Auto defrost انجام می گردد. زمانی که این عملیات در حال انجام باشد گزینه H1 روی نمایشگر ظاهر می گردد.

از مهمترین موارد که در کولرگازی مطرح می باشد علاوه بر قدرت خنک کنندگی، مصرف برق آن است که می تواند در زمان خرید کولرگازی مورد توجه قرار گیرد.

دو تفاوت اصلی در کولرگازی کم مصرف نسل جدید با کولرگازی قدیمی باعث شده تا در حد قابل توجهی مصرف برق را کاهش دهد.
گاز موجود در این کولرها گاز R410a بوده که در مقایسه با گاز مصرفی در کولرهای قدیمی که R22 می باشند بسیار خنک تر هستند. علت آن هم این است که دمای جوشش گاز R410a برابر با منفی ۵۲ درجه و دمای جوشش گاز R22 منفی ۴۱ درجه می باشد.
این تفاوت نقش مهمی در تولید سرما در بازه زمانی کمتر خواهد داشت.
تفاوت دیگر در ساختار کمپرسور می باشد. در کمپرسور کولرگازی های قدیمی، بعد از هم دما شدن محیط با دمایی که برای کولرگازی تعیین کرده اید، کمپرسور کاملا خاموش می شود، تا دوباره برای هم دما شدن با محیط، روشن شود و این استارت مجدد باعث مصرف برق بالایی می شود، اما در کولرگازی کم مصرف امروزی با توجه به کمپرسور و با توجه به ساختار فرمان آن،کمپرسور هیچ گاه از مدار خارج نمی شود و در این زمان دورموتور به حداقل خود میرسد تا برای روشن شدن دوباره برق بالایی مصرف نشود.

کولر گازی شارپ با توجه به بکار بردن تکنولوژی ژاپن در آن از نوع کولرگازی کم مصرف بوده که میتواند هوای محیط را در حداقل مدت زمانی خود، خنک نموده و کمترین مصرف برق را داشته باشد.

شرکت آکام تجارت سپهر مجموعه ای از بهترین و کم مصرف ترین کولرگازی  ها را برای مناطق حاره ای و دیگر مناطق گردآوری نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *