موتور اینورتر BLDC در یخچال فریزر، لباسشویی و ظرفشویی شارپ

جاروبرقی سطلی شارپ مدل EC-CA1820
۲۴ بهمن ۱۳۹۷
یخچال فریزر دوقلو شارپ مدل SJ-SRD450 ، SJ-SFR400
۴ اسفند ۱۳۹۷

موتور اینورتر BLDC در یخچال فریزر، لباسشویی و ظرفشویی شارپ

این فناوری کمک می کند تا صدا و لرزش ظرفشویی به حداقل رسیده و از کمترین میزان انرژی برای شستشو استفاده شود.

موتور اینورتر BLDC در یخچال فریزر، لباسشویی و ظرفشویی شارپ

موتور BLDC یک نوع موتور DC می باشد که بدون براش یا به اصطلاح جاروبک است. موتور های DC معمولی کنترل پذیری خوبی دارند اما عیب اصلی آنها نیاز به یک جاروبک یا کموتاتور مکانیکی است و این امر قابلیت اطمینان آنها را کاهش می دهد.علاوه بر این جرقه ایجاد شده ناشی از اصطکاک به دلیل وجود تسمه یا جاروبک باعث ایجاد اختلالات رادیویی شده و کاربرد موتور های DC را در برخی از محیط ها با مشکل مواجه می کند این امر عمر موتور را کم تر می کند. زمانی که عمل رفت و آمد آرمیچر توسط کلید های الکترونیکی انجام شود، (بدون وجود براش یا تسمه) موتور های DC با قابلیت اطمینان بالا ایجاد می شوند. این نوع موتورهای DC را موتورهای  DC بدون جاروبک یا تسمه می نامند. موتور BLDC از جمله کاربردی که دارد در یخچال و فریزر، لباسشویی و ظرفشویی است.

مزایای موتور های BLDC

  • سرعت بالاترموتور: به دلیل حذف ذغال موتور از سرعت بالاتری برخوردار است.
  • وزن و حجم کمتر در توان یکسان
  • عدم نوسان در شرایط اضافه بار و …
  • حرکت نرم و پیوسته
  • سر و صدای کم تر
  • مصرف انرژی کم تر

یخچال و فریزر شارپ 

موتور های معمولی به این دلیل که سرعت ثابتی دارند از انرژی بیشتری استفاده می کنند چرا که برای حفظ دما در سطح بهینه بایستی خاموش شوند و مجدداً شروع به کار کنند. در صورتی که موتور های BLDC شارپ این مشکل را حل کرده است. کمپرسور های یخچال و دستگاه تهویه هوایی که مجهز به تکنولوژی اینورتر می باشند، مانند گاز ماشین عمل می کنند; بدین صورت زمانی که سرعت بالاست دنده سبک است و زمانی که سرعت پایین بیاید دنده سنگین تر است. سرعت های متغیر کمپرسور اینورتر آن را بسیار مقرون به صرفه کرده است. کمپرسورهای معمولی سرعت ثابتی دارند مسلماً مصرف انرژی بالاتری هم خواهند داشت. به علاوه حتی زمانی که به دمای دلخواه رسیدید از مصرف انرژی کاسته نمی شود. از دیگر مزایایی که اینورترهای BLDC شارپ دارند کاهش صدا است.

این موتورها دارای سرعت های متغیر بوده و پس از آنکه دما به سطح مورد نظر رسید، بر خلاف سیستم سنتی که به منظور حفظ دمای تنظیم شده خاموش می شود و مجدداً شروع به کار می کند، با گردش آرام تر موتو، دما را حفظ می کند و با اینکار از اتلاف انرژی جلوگیری کرده و همچنین به موتور آسیبی نمی رسد.

ماشین لباسشویی شارپ

در لباسشویی ها اینورتر باعث افزایش کارایی، عمر طولانی موتور و شستشوی سریعتر می شود و در ادامه سطح صدا و لرزش در حین فرایند شستشو و خشک کن به حداقل ممکن می رسد. موتور های اینورتر در لباسشویی های شارپ بدون تسمه هستند و به این دلیل که از اجزای کمتری ساخته شده اند از عمر موتور بالاتری برخوردارند. این عمر موتور تا ده سال به راحتی گارانتی می شود.

ماشین ظرفشویی شارپ

ماشین ظرفشویی های شارپ مجهز به جت پمپ اینورتر AIM هستند. این فناوری کمک می کند تا صدا و لرزش ظرفشویی به حداقل رسیده و از کمترین میزان انرژی برای شستشو استفاده شود. به علاوه نه تنها به هیچ عنوان از کیفیت شستشو پایین نمی آید بلکه آن را دو چندان می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *